Admitere – 2013

admitereSenatul Universităţii din Oradea a aprobat luni, 27 mai, metodologia organizării şi desfăşurării concursului de admitere, studii de licenţă şi master, pentru anul universitar 2013-2014.

Înscrierile la concursul de admitere la Universitatea din Oradea, sesiunea iulie, încep în 16 iulie 2013. Pentru locurile neocupate  în prima sesiune de înscrieri, se va organiza admitere în sesiunea septembrie 2013.

Taxa de înscriere la concursul de admitere este de 150 lei. Aceeaşi sumă se percepe şi pentru contestaţii. Taxa de înmatriculare este de 100 de lei. Candidaţii care se înscriu la mai multe facultăţi vor plăti integral taxa de înscriere pentru fiecare facultate.

Beneficiază de scutiri de taxe de înscriere la concursul de admitere următoarele categorii de candidaţi cu vârsta până la 25 de ani:

  • orfani de ambii părinţi
  • cei aflaţi în centrele de plasament sau case de tip familial
  • cei ai căror părinţi sunt angajaţi ai Universităţii din Oradea
  •  cei care au părinţi cadre didactice în activitate, în conformitate cu Legea Educaţiei Naţionale, art. 277.

Până luni, Ministerul Educaţiei Naţionale nu comunicase încă cifra de şcolarizare pentru admiterea la studii universitare de licenţă şi masterat.

AI PÂNĂ LA 220 DE LEI REDUCERE LA PRIMA REZERVARE!

Opinia ta conteaza!

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Copyright © 2012 Studentocratia. Toate drepturile rezervate.